Czekoladowe szaleństwo!

28 października?! 10 stycznia?! 22 września?! Czy może 7 lipca?!  - każda z wymienionych dat jest dobra, żeby świętować DZIEŃ CZEKOLADY! Jeżeli natomiast chcecie ten dzień świętować w Polsce, najlepszą okazją ku temu będzie 12 kwietnia 😀 Przypadek, że ten dzień przypada właśnie dziś?! - nie sądzę... 😁😁😁

Tym samym, w imieniu Samorządu Uczniowskiego zapraszam Was do celebrowania tego niezwykłego dnia - nie tylko poprzez degustację czekoladowych muffinek, kawałka brownie, lodów czekoladowych, torcika, batonika, czy wypicia kakao, bądź filiżanki ciepłej czekolady, ale przede wszystkim poprzez czekoladowe zabawy! 

Nim jednak przejdziemy do czekoladowych zabaw, warto dowiedzieć się, skąd w ogóle pochodzi ta niesamowita substancja...
Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=wBTmcBmnHss (dostęp: 12.04.2021)
Jak wiecie czekoladę można konsumować, ale czy wiedzieliście, że można ją również zatańczyć?! Zapraszamy Was do obejrzenia i wykonania tego czekoladowego tańca:

Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=lFWysdCgVNg (12.04.2021)
Był taniec, ale czy wiecie, że Dzień Czekolady to również "czekoladowe śpiewanki"...
Źródło:nhttps://www.youtube.com/watch?v=H4xzx6pt6uk (dostęp: 12.04.2021)
Uważacie, że to "dziecinne"?! Że jesteście na to "zbyt dojrzali"? - nic bardziej mylnego! W świętowaniu dnia czekolady chodzi przecież o to, by dobrze się bawić. Sama zaś czekolada jest nie tylko pyszna, ale i zdrowa: zmniejsza zmęczenie, poprawia nastrój, dodaje energii, łagodzi stres, przyspiesza metabolizm, wspomaga układ odpornościowy, pobudza pracę nerek, poprawia krążenie, opóźnia procesy starzenia, chroni przed nowotworami i wspomaga pracę mózgu! (Uwaga: Warto pamiętać, że nie każda czekolada jest dla nas tak zdrowa. Im więcej kakao w czekoladzie tym lepsza dla naszego organizmu, a im więcej cukru i innych dodatków tym bardziej sprzyja otyłości i cukrzycy). Chcesz wiedzieć więcej?! - kliknij tutaj;-)

My zaś, korzystając z okazji stawiamy przed Wami kolejne wyzwanie! Tym razem zapraszamy Was do stworzenia pracy plastycznej z wykorzystaniem czekolady 😋😁 Pracę można wykonać samodzielnie lub w grupie. W formie przestrzennej lub płaskiej... Rysując, malując, rzeźbiąc czy łącząc techniki... chodzi przede wszystkim o to, by dobrze się bawić i miło spędzić czas 😉 UWAGA: w trakcie wykonywania zadania spróbuj nie zjeść czekolady 😁 

Zdjęcia gotowych prac prześlijcie do nas na adres: samorzaduczniowski.sp17@gmail.com do 19.04.2021r. (poniedziałek).


Czekoladowe inspiracje: